Vzdělávací programy

Nabídka vzdělávacích programů

Kontakt: Tomáš Fránek, info@brodem.eu, 739542704

„Bylo to výborně připravené a vyvážené,“ Hospodářské noviny, 2.3.2015

  1. Korupce 1 – dvouhodinový výukový program ukazuje, jak se korupce a úplatkářství projevuje v každodenním životě, co je kvůli ní dražší, horší, méně kvalitní. Jak se s úplatky a korupcí setkají mladí lidé na úřadech, u lékaře, ve škole, při sportu. Výuka je multimediální, součástí jsou scénky sehrané studenty gymnázia J.A.Komenského v Uherském Brodě.
    Cena 10 korun na žáka (studenta)
  2. Korupce 2– na první část korupčního programu navazující dvouhodinový program zaměřený na několik případových studií s přímým zapojením a hlasováním studentů. Studie se týkají školství, sportu, podnikání i zapojení do veřejného života. Žáci a studenti vybírají možnosti, volí řešení problémů.
    Cena 10 korun za žáka (studenta)
  3. Potraviny na férovku – dvouhodinový seminář s praktickými ukázkami. Jak nakupovat potraviny, na co si dát pozor, co sledovat. Co se dá vyčíst z obalů potravin – kde byla potravina vyrobena a jakou cestu na pulty obchodů urazila, kdo ji vyrobil, z čeho je vyrobena. Co dělat, když najdu prošlé, plesnivé, zkažené zboží.
    Cena 30 korun za žáka (studenta)

Recenze a doporučení:
Úspěch na školách zaznamenalo sdružení Brodem, které se zaměřilo na korupci. Na školách sehráli divadelní scénku například s námětem přijímání úplatků a zbytek hodiny se vedla diskuse. „Bylo to výborně připravené a vyvážené. Navíc ty scénky také hrají studenti, gymnazisté z Uherského Brodu,“ říká Michal Řezáč, předseda Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd. Hospodářské noviny 2.3. 2015

„Protikorupční dvouhodinovka s projektem CoZaTo byla prosta zjednodušování a moralizování,“ MF Dnes 4.4. 2015

Žáci byli vedeni přes ukázky korupce ostatních k zamyšlení nad potenciálním korupčním chování u sebe. Až se v dospělém věku se situací vybízející ke korupci setkají, budou k ní mít už předem připravený postoj. Seminář mohu kolegům občankářům a zsvkářům doporučit. (Irena Eibenová Gymnázium Hladnov, Ostrava)

Líbily se mi praktické ukázky toho, co se děje kolem nás, nechyběl názor, ten je pro děti důležitý, také emoční zapojení chudoba v kontrastu s „rozežraností“, srovnání jak to může vypadat v rozvinutých zemích oproti zaostalým. To všechno bych po metodické stránce hodnotila rozhodně jen kladně (ředitelka základní školy Na Výsluní v Uherském Brodě Dagmar Bistrá)

Obecně prospěšná společnost Brodem byla navržena Cenu Bílé lilie za vzdělávací projekt CoZaTo, který prostřednictvím interaktivních seminářů uvádí studenty a učitele základních a středních škol do problematiky korupce, boje s ní a do morálních dilemat s korupcí spjatými.

Číslo akreditace MŠMT 38652/2014-1-891 korupce

Programy společnosti Brodem podpořily Nadace Tomáše Bati, Nadační fond proti korupci, Fond Otakara Motejla, Nadace Karla Janečka, společnost OKsystem

Nejnovější příspěvky